Turkey Club Sandwich

Prezentujemy Państwu kilka zdjęć z zajęć w naszej szkole , jakie przeprowadził osobiście Pan Dyrektor Antoni Kamiński przygotowując na śniadanie dla naszych Uczniów, klasyczny „turkey club sandwich”, który wykonywał w latach 1985/86 jako pomocnik kucharza w restauracji „Essex Lodge” w stanie New Jersey, w USA.

DSCF8278_AKsandwich

Okazuje się że umiejętności raz wyuczone pozostają nawet po 30 latach i pamięta się dość dobrze zarówno składniki jak i czynności wówczas wykonywane …

„Nota bene, tamto doświadczenie – praca fizyczna w restauracji i innych firmach w USA – mówi A. Kamiński –  jest dla mnie ciągle inspiracją do tego co robię od 20 lat, przekazując młodemu pokoleniu „wędkę” – umiejętności zawodowe, czyli sposób zarabiania na życie, zamiast dawania im „rybki” (jałmużny), którą młodzi ludzie szybko skonsumują i zapomną. Czego raz się nauczysz, nigdy nie zapomnisz !” –  mówi do swoich uczniów dyr. Kamiński, a dzisiaj po prostu trener/nauczyciel praktyki zawodowej.

prezentacja sandwicza

Pan Dyrektor jest przekonany, że  działania – Projekty – które teraz realizuje Educare et Servire, a także te które obecnie wspólnie przygotowujemy przyczynią się do lepszego wykorzystania potencjału regionów oraz dadzą one szanse na prace i bogacenie się mieszkańców, bez konieczności emigracji.

Pani Katarzyna Knych Towarzysząca mu w tych zajęciach Pani Katarzyna Knych (na zdjęciu 2 od lewej) , jest absolwentką naszej szkoły policealnej (ESNTiT ) oraz uczestniczką Programu Mallorca, gdzie przez 4 sezony mogła uczyć się zawodu i zarabiać pieniądze , które zainwestowała m. in. w studia i dzisiaj jest nauczycielem, który pracuje także z młodzieżą z lekkim i umiarkowanym upośledzeniem.

Pani Katarzyna mówiła o swoim doświadczeniu do naszych Uczniów, wyrażając także swoją wdzięczność za udział w Programie Mallorca, że teraz jako osoba z takim doświadczeniem zdobytym dzięki Fundacji będzie uczyć kolejne pokolenia, przekazując im także to czego wcześniej się sama nauczyła podczas praktyki zagranicznej, zorganizowanej właśnie przez Educare et Servire.