„Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat”

Mamy przyjemność poinformować, że przed feriami nauczyciele szkół Fundacji wraz przedstawicielami rodziców uczniów oraz pracownikami Educare et Servire uczestniczyli w warsztatach pt. „Utalentowany nauczyciel / utalentowany uczeń” prowadzonych przez Panią Agnieszkę Barszcz z firmy COACHIT. Szkolenie odbyło się w Dworze Długoszów w Siarach k/Gorlic i było poprzedzone  zwiedzaniem Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan.  

Program turystyczny przygotowany przez Roberta Łętowskiego, dyrektora biura Lokalnej Organizacji Turystycznej BESKID NISKI  w Gorlicach był niezwykłą próbkę doznań estetycznych i spotkaniem z bogatą historia Biecza oraz cerkwi w Owczarach wpisanej  do rejestru dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wieczorem, podczas „kolacji przy świecach” w pięknej Sali w Dworze Długoszów w Siarach Pan Robert opowiadał niezwykłą historię Władysława Długosza, jednego z twórców przemysłu naftowego w Karpatach, polityka i filantropa, który zarazem wybudował w Siarach dla swojej żony Klaudii rezydencję gdzie odbywały się nasze warsztaty. Kompleks dworski wybudowano w stylu wiedeńskiej secesji z elementami neobarokowymi w latach 1900–1908.

Dziękujemy także Panu Andrzejowi Orchelowi, b. burmistrzowi Gorlic, prezesowi LOK Beskich Niski, który zaprosił  nauczycieli wraz z uczniami i rodzicami  do odwiedzenia unikalnej Zagrody Maziarskiej w Łosiu.

Dyrektor Szkół Fundacji Pan Antoni Kamiński (będący organizatorem i inicjatorem  tego wyjazdu) życzy Uczestnikom warsztatów „Utalentowany nauczyciel / utalentowany uczeń”  aby były one  inspiracją do przemyśleń, które pozwolą Państwu lepiej zrozumieć wizję edukacji A. Kamińskiego, jako drogi do wykorzystania mocnych stron nauczycieli i uczniów do uczynienia nauczycieli ludźmi jeszcze bardziej spełnionymi i szczęśliwymi, jako terapeuci, trenerzy i aby dzięki temu uczynić naszych niezwykłych uczniów ludźmi samodzielnymi, niezależnymi finansowo  i szczęśliwymi.

„Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat” –  niech  tytuł książki  polecanej  przez Panią Agnieszkę Barszcz stanie się rzeczywistością w Szkołach EDUCARE.

W imieniu Dyrektora i społeczności Szkół Fundacji Educare et Servire życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz