21 Marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W sobotę, 21 marca, oprócz pierwszego Dania Wiosny, przypadał Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To nie jest przypadkowa data – osoby te w 21  parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. W tym roku mieliśmy utrudnione zadanie, ze względu na epidemię koronawirusa, ale nie poddaliśmy się. Zorganizowaliśmy  akcję „Skarpetkowe Wyzwanie Na Odległość”.  W jej ramach uczniowie naszej szkoły i tak założyli skarpetki nie do pary, zrobili zdjęcia i udostępniali w mediach społecznościowych. Dodatkowo młodzież miała na zadanie domowe  zainteresować się tematem, poszukać dla czego właśnie dzisiaj taka akcja. Odrobili zadanie domowe na 5+, na forum zawrzała dyskusja. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Życzymy wytrwałości w tej jakże nowej dla młodzieży formie nauki zdalnej.