Akademia na 100lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018 w piątkowe południe, w budynku szkoły zebrali się nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami, by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przygotowała  przedstawienie pt. ” Czy historię da się lubić „, młodzi aktorzy doskonale wcielili się w role postaci historycznych i przypomnieli zebranym, jak ważna w życiu każdego narodu jest znajomość historii i patriotyczna postawa.

W czasie akademii zostały wręczone nagroda oraz 2 wyróżnienia dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Trucizny z domowego komina” zorganizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego przez Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, poprzedzone specjalną lekcją dyrektora szkoły Antoniego Kamińskiego na temat tego co sprawia, że Polacy nigdy nie poddali się w dążeniu do niepodległości.

W tym dniu także Szkoły Fundacji jako jedna z 24 tys. szkół w Polsce wzięły  udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Zgodnie z założeniem akcji w piątek o godzinie 11:11 uczniowie z nauczycielami i dyrekcją odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego Polski. Jak widać akcja cieszyła się dużym odzewem i wszyscy uczniowie przynieśli  patriotyczne gadżety jak flagi, koszulki i szaliki w barwach biało-czerwonych. Dziękujemy wszystkim za udział!

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz