Wycieczka fakultatywna do Rzeszowa

W czwartek 13 grudnia 2018 z inicjatywy Samorządu Szkolnego nasza szkoła wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem o godzinie 8:34 do Rzeszowa na wycieczkę fakultatywną.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Z Urzędu skierowalismy się do głównego punktu w programie wycieczki czyli Hotelu Ambasadorskiego ****. Miła i sympatyczna Pani manager pokazała nam pokoje hotelowe oraz luksusowy apartament, salę restauracyjną, SPA, pralnię oraz salę fitness.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie jedynego Muzeum Dobranocek w Polsce a może i w Europie. Uczniowie zobaczyli wiele unikatowych eksponatów związanych z animacją lalkarską, które zapewne lepiej kojarzą ich rodzice – w tym oryginalne pacynki z pierwszej polskiej dobranocki z lat sześćdziesiątych czyli słynnego Jacka i Agatkę.

Z muzeum wróciliśmy na obiad w postaci pysznego naleśnika z owocami i bitą śmietaną do ekskluzywnej  Restauracji w Hotelu Ambasadorskim – mniam… mniam… Po obiedzie odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy gdzie uczniowie kupili sobie drobne pamiątki i pyszne pączki  w pączkarni w Rynku.

Zmęczeni ale szczęśliwi udaliśmy się na dworzec PKP skąd pociągiem wróciliśmy do szkoły. Chcielibyśmy serdecznie podziękować kierownictwu PKP w Rzeszowie za wyrozumiałość i specjalne przekierowanie dla nas pociągów na tor 1  aby osoby na wózkach mogły bez kłopotu wsiąść i wysiąść z pociągu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz