Wizyta mistrzów Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld w Paryżu

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński,  młodzi dębiczanie, którzy  16 września 2019 zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019 w Paryżu odwiedzili szkoły EDUCARE i spotkali się z uczniami i nauczycielami w dniu 6 listopada 2019.

Młodzi mistrzowie świata  Fryzjerstwa Artystycznego, Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński są nieomal rówieśnikami uczniów szkoły zawodowej i przysposabiającej do zawodu, dlatego spotkanie z mistrzami  było dla uczniów szkół EDUCARE  tym bardziej interesujące i inspirujące.

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński pokazali uczniom i nauczycielom  swoje medale, opowiadali o emocjach jakie towarzyszyły im w czasie Mistrzostwa Świata Juniorów w Paryżu w których wzięło udział 1400 zawodników z 50 państw.  

Młodzi Mistrzowie opowiedzieli także o swojej drodze do sukcesu, która zaczęła się właśnie tutaj w budynku przy ul Krakowskiej 25 w Dębicy  w którym mieści się siedziba szkół EDUCARE. To właśnie tutaj , korzystając z pracowni fryzjerskiej Fundacji Educare Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński wraz 10 innymi uczestnikami zawodowego kursu kwalifikacyjnego przez ponad 600 godzin przygotowywali pod okiem mistrzów  znakomitych trenerów i mistrzów fryzjerstwa; Doroty Pietracha z Dębicy, Agnieszki Regulskiej z Krakowa i Pawła Dudka z Chrzanowa   się do egzaminu czeladniczego. Młodzi mistrzowie i uczniowie Szkół Educare w czasie spotkania oglądali zdjęcia z mistrzostw świata Fryzjerów  w Paryżu  oraz  zdjęcia z gali wręczenia dyplomów czeladniczych,  która miała miejsce w siedzibie szkół Educare zaledwie rok wcześniej i była ostatnim akordem projektu o nazwie  „Moje Nowe Kwalifikacje”  realizowanego  przez Fundację EDUCARE et SERVIRE, jako liderem projektu  we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie nadzorującym projekt współfinasowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – działanie 9.5 Podnoszenie kompetencji osób dorosłych w formach pozaszkolnych.

Rok wcześniej młodzi mistrzowie odbierali dyplomy czeladnicze uzyskane w projekcie Moje Nowe Kwalifikacje realizowanego przez Educare et Servire

Odpowiadając na pytania uczestników spotkania, Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński opowiadali także o bardzo ważnym etapie przygotowań do mistrzostw świata jaki nastąpił po zakończeniu kursu zorganizowanego przez Fundację Educare et Servire i otrzymaniu dyplomu czeladniczego w zawodzie fryzjer.

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński w drodze po swój sukces przez nieomal rok czasu  nadal intensywnie trenowali po okiem mistrzów fryzjerstwa; brali udział w kolejnych zawodach, olimpiadach i szkoleniach, przy wsparciu swoich mistrzów  poświęcili  łącznie na ćwiczenia i treningi w zawodzie fryzjerskim w ciągu ok. 2 lat ponad 3000 godzin.

Spotkanie uczniów szkół EDUCARE z Mistrzami Świata Juniorów Aleksandrą Machnik i Gniewomirem Kuczyńskim potwierdziło rzymską maksymę że tylko „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA” .

Przykład Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński będzie niewątpliwie inspiracją dla uczniów Szkół Educare do systematycznego ćwiczenia  w zawodach w których uczą się w SUH i NSPP ( w całości ) i w których  także i oni – uczniowie szkół zawodowych mogą osiągnąć mistrzostwo i spełnić swoje marzenia.

Młodym Mistrzom Świata w Fryzjerstwie Artystycznym, Aleksandrze Machnik i Gniewomirowi Kuczyńskiemu dziękujemy bardzo za wizytę w naszej szkole i raz jeszcze  gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów osobistych i zawodowych. Niech nadal spełniają swoje marzenia !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz