Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkołach Educare et Servire

21 listopada w Szkołach Fundacji Educare et Servire obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji choćby tylko przez uśmiech czy dobry uczynek. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Z tej okazji uczniowie upieki „rogaliki życzliwości” z umieszczonymi cytatami w środku, które miały na celu pobudzić do refleksji, zachęcić do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro powraca. Przygotowano także pyszne desery owocowe, posłużyły do stworzenia „łańcuszka życzliwości”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi, odwiedzający tego dnia szkołę, otrzymali specjalne znaczki z ,,buźkami”, a także zostali przepytani (z zaskoczenia) jak rozumieją życzliwość – nie pominięto nawet Pana dyrektora szkoły 🙂
Dziękujemy wszystkim uczniom którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie akcji (dekoracja, rogaliki, desery, wywiady, buźki itp.): Karolina J., Karolina K., Piotr H. z kl 1PPG i uczniowie klasy 1,2,3 NSPP.

„Życzliwym być każdemu wypada,
Życzliwym być to gratka nie lada,
Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,
Życzliwym być niech często się zdarzy…”

Czym jest życzliwość? Reporterka Karolina pyta uczniów, nauczycieli i dyrektora Szkół Fundacji Educare et Servire. Pozornie łatwe pytanie daje wiele różnych odpowiedzi. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. A czym dla Was jest życzliwość ?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz