Tydzień Czeski w Szkołach Fundacji Educare et Servire

Dni Czeskie w szkole.

    W ramach realizacji projektu Erasmus+ ,,Staże zagraniczne szansa na moją pierwszą pracę” w dniach 7-11 grudnia odbyły się u nas w szkole ,,Dni Czeskie”, które miały przybliżyć młodzieży kulturę, historię ,walory turystyczne, gospodarcze oraz kuchnię Czech .

     Obchody ,,Dni Czeskich” zainaugurowało wysłuchanie hymnu czeskiego tłumaczonego na język polski oraz  prezentacja na temat historii i kultury Czech w oparciu o którą uczniowie przygotowali tablicę tematyczną o Czechach i wykonali małe czeskie flagi ,którymi atrakcyjnie udekorowali szkołę.

         W ramach poznania walorów turystycznych naszego południowego sąsiada odbyła się  wirtualna wycieczka po Pradze . Etapem następnym była zabawa orientacji w przestrzeni z wykorzystaniem kierunków i czeskiej flagi.

       W auli szkoły uczniowie oglądali czeskie bajki jak „Krecik”, „Rumcajs”, „A je to” czyli perypetie sąsiadów Pata i Mata. Pomimo upływu czasu bajki nadal uczą i śmieszą.  Jest w nich fantastyczny  dla uczniów niepełnosprawnych niewerbalny przekaz, który bez słów pozwala uczyć się odczytywać emocje co jest bardzo ważne zwłaszcza dla autystów.

         W ramach zajęć online na przedmiotach z gastronomii i hotelarstwa uczniowie zapoznali się z prezentacją ,, Kuchnia czeska „ popularyzującą specyfikę kuchni czeskiej i jej charakterystyczne potrawy.

           Ważnym elementem obchodów ,,Dni Czeskich” w szkole było przygotowanie potraw kuchni czeskiej przez naszych uczniów w ramach zajęć praktycznych realizowanych w szkole. W skład asortymentu przygotowanych potraw weszły : „hovězí guláš” czyli czeski gulasz z knedlikami i kapustą zasmażaną, „smažený sýr” – smażony ser żółty podany tradycyjnie z frytkami i czerwoną kapustą,         ( dziś jedno z najpopularniejszych dań kuchni czeskiej), „cesnkova polevkę” z grzankami  i  „żemlovkę”,po polsku te potrawy to zupa czosnkowa oraz popularna czeska zapiekanka z bułek jabłek sera i mleka.

            Realizacja ,,Dni Czeskich”, jeden z elementów przygotowania kulturowego realizowanego w ramach projektu, pozwoliła społeczności naszej szkoły bliżej poznać historię , kulturę , walory turystyczne i kuchnię Czech. Właśnie w ostatni dzień młodzież poznawała czeski folklor tak bardzo podobny do naszego – uczniowie stwierdzili, że stroje ludowe i tańce są bardzo zbliżone w obu krajach. Były też czeskie piosenki dla dzieci, rymowanki i zabawy. Wszyscy byli zachwyceni i pomimo pandemii dopisywały radosne nastroje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz