Reportaż „Szkoła Talentów – wakacje 2021”

Fundacja Antoniego Kamińskiego Educare et Servire prowadzi szkołę branżową I stopnia i przysposabiającą do pracy dla młodzieży z niepełnosprawnościami. Młodzież uczęszczająca do naszych szkół to świetni ludzie. Uczą się zawodów pomocniczych dla hotelarstwa i gastronomii – jakże potrzebnych w dzisiejszych czasach. I wiecie co- podobnie jak wielu młodych ludzi- kiedy kończą szkołę – stają przed dylematem – co dalej ze swoim życiem. Tyle, że oni mają trudniej – przez piętno niepełnosprawności – muszą pokonać więcej ograniczeń i niewidzialnych krawężników. I możemy mówić sobie o niedyskryminacji, wyrównywaniu szans – rodzice i pracownicy fundacji a przede wszystkim młodzież – wiedzą jak wygląda rzeczywistość. Jednak w Fundacji miał miejsce i nadal trwa – przez najbliższe 3 lata – projekt „Szkoła Talentów” ze wsparciem unijnym, który pozwala młodzieży w okresie wakacyjnym popracować samodzielnie w realnym miejscu pracy – Grand Chotowa Hotel*** SPA & Resort – to świetny partner projektu. Obserwując ich, jak śmigają z miotłami, jak wywijają prześcieradłami, jak radzą sobie z garami ziemniaków wierzymy, że mogą się świetnie sprawdzić w miejscu pracy! Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który pokazuje możliwości i talenty tych wspaniałych młodych ludzi!

Kliknij na obrazku powyżej aby odtworzyć film na platformie Facebook