Wycieczka do Krakowa w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”

W dniu 22 listopada 2021 r. odbyła się szkolna wycieczka do Krakowa dofinansowana 80% w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”. Celem tego projektu jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Realizacja wycieczki oraz wzięcie udziału w programie umożliwiło naszym uczniom poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego, które znajduje się w Krakowie.

Uczniowie z opiekunami wyjechali autokarem o godz. 6.30 do Centrum Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po krótkiej wizycie w Łagiewnikach udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II. Młodzież wraz z przewodnikiem zwiedzała Bazylikę i Muzeum Jana Pawła II. Pełni energii po kremówkach papieskich uczniowie wraz z opiekunami udali się na Wawel. Było zwiedzanie Wawelu i Katedry, Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich, kaplic Wazów, Potockich oraz Świętokrzyskiej.  Obowiązkowym punktem wycieczki był oczywiście krakowski Rynek Główny, Sukiennice,  Kościół Mariacki i Pomnik Adama Mickiewicza skąd wyruszyliśmy pod Barbakan i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Na obiad udaliśmy się do Hotelu Europejskiego gdzie zregenerowaliśmy siły podczas posiłku słuchając niezwykłej prelekcji dyrektora hotelu – Pana Jacka Czepczyka, który w pięknym wnętrzu spontanicznie zainicjował odtańczenie „Mazura” przez uczniów i nauczycieli. Po obiedzie nastąpił przejazd do Ogrodów Lema, gdzie już po zmroku zwiedzaliśmy Ogród Świateł. Tematem przewodnim tegorocznej instalacji świetlnej była bajka Królewna Śnieżka. Wracając do Dębicy wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki, które lubi młodzież podtrzymując na przekór pogodzie wspaniałą atmosferę wycieczki.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
Zamek Królewski na Wawelu / Państwowe Zbiory Sztuki