Wizyta specjalnych Gości z Ukrainy

W dniu 18 marca 2022 r. Szkoły Fundacji Educare et Servire odwiedzili specjalni Goście z Ukrainy (trzy mamy z pięciorgiem dzieci), którzy uciekli przed wojną na Ukrainie i przez 7 dni  jechali z Połtawy do Polski (ponad 1100 km).

Myślę, że możemy być dumni z postawy naszych uczniów, którzy nie tylko się modlą za pokój na Ukrainie,  ale także wraz z nauczycielami serdecznie ugościli  uchodźców z Ukrainy.

Jestem bardzo szczęśliwy jako dyrektor szkoły (mówił Antoni Kamiński na zdjęciu poniżej),  że mogliśmy w praktyce potwierdzić, że hasło Szkół EDUCARE et SERVIRE: „GOŚĆ W DOM – BÓG W DOM„,  jest żywe i stale aktualne oraz pokazaliśmy, że potrafimy realizować je w praktyce zarówno na co dzień jak również wobec specjalnych Gości.

Z przyjemnością informuję Państwa, że w imieniu Fundacji EDUCARE et SERVIRE czynię starania, aby pomóc tym uchodźcom z Ukrainy;  3 matkom i ich dzieciom organizując dla nich mieszkanie i opiekę w siedzibie Fundacji.

Jestem przekonany, że  Wszyscy Państwo myślicie podobnie jak ja,  że dla naszych uczniów była to  (i mam nadzieję będzie nadal)  wspaniała lekcja nie tylko gościnności, której codziennie  uczymy uczniów Szkół EDUCARE zarówno w NSPP, jak i w klasach PPG oraz PPOH, ale także jest ( i będzie nadal) dobry – autentyczny –  przykład pomocy potrzebującym jej ludziom, którzy pozostają bez swego domu i części rodziny, których pozostawili na Ukrainie (mężów, babcie i dziadków).

W czasie spotkania Goście z Ukrainy pięknie zaśpiewali hymn Ukrainy a Gospodarze równie pięknie zaśpiewali hymn Polski. Były także inne piękne piosenki śpiewane w języku ukraińskim i polskim.

Stoły były udekorowane żółtymi tulipanami i chorągiewkami w kolorach Ukrainy i Polski. Nad stołami była ukraińska flaga. Goście zostali obdarowani kwiatami, słodyczami i prezentami dobranymi dla każdego.    

Jak wiemy od Pani Barbary Święch-Bober, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim, która od wielu lat współpracuje z naszą Fundacją Educare et Servire (była wykładowcą na kierunkach hotelarskich i turystycznych w szkole policealnej prowadzonej przez Fundację). Obecnie Pani Barbara w imieniu Gminy Wielopole Skrzyńskie  opiekuje się grupą uchodźców z Ukrainy i przywiozła ich do  naszej Szkoły, nasi Goście z Ukrainy byli bardzo zadowoleni i bardzo zaskoczeni naszą gościnnością i wspaniałą rodzinną oraz  patriotyczną atmosferą , jaką zobaczyli  i odczuli w Szkołach EDUCARE w Dębicy.  

Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom , Nauczycielom i Pracownikom Szkół EDUCARE et SERVIRE za uroczyste przyjęcie Gości z Ukrainy  i włączenie się w przygotowanie do ich wizyty w naszej szkole i proszę o nasze dalsze solidarne działania na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Antoni K. Kamiński

Dyrektor Szkół Fundacji Educare et Servire

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz