Relacja foto z Dni Otwartych 29/30 marca 2023 r.

W środę i czwartek (29 i 30 marca 2023) odbyły się Dni Otwarte Szkół Educare et Servire. Kumulacja Gości nastąpiła w dzień pierwszy a swoją obecnością Dni Otwarte uświetnili: Starosta Powiatu Dębickiego – Pan Piotr Chęciek, Burmistrz Miasta Dębica – Pan Mariusz Szewczyk, Wicestarosta Powiatu Dębickiego – Pan Adam Pieniążek, oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy – Pani Anna Wilczyńska, a także pedagodzy i rodzice wraz z kandydatami z wielu szkół podstawowych z Dębicy oraz okolicznych miejscowości. Serdecznie dziękujemy im przybycie.

Każdy dzień rozpoczynał się częścią artystyczną przygotowaną dla Gości przez szkolny teatr ART EDUCARE pod kierownictwem Pań Aleksandry Kurcz i Tamary Dubiel, które zaszczepiają artystyczną pasję wśród uczniów – zajęcia takie są wspaniałą integracją dla członków zespołu i całej społeczności Szkól EDUCARE oraz formą rewalidacji  gdzie ćwiczymy ciało i pamięć.

Po części artystycznej Goście wracali do siedziby Szkół Fundacji na Krakowskiej 25, gdzie mogli poznać całą szkołę i uczestniczyć w różnorakich atrakcjach przygotowanych przez naszych nauczycieli. Były gry i zabawy sportowe, sensoryczne oraz malowanie gipsowych figurek i oczywiście bardzo ciekawych warsztatów kulinarnych jak na szkołę kształcącą w kierunkach gastronomicznych możliwość spróbowania pysznych wypieków, ciast i ciasteczek oraz deserków, które nasi Goście mogli wykonać także samodzielnie pod okiem oligofrenopedagogów.

Po szkole oprowadzał i rozmawiał z każdym gościem osobiście dyrektor szkół Fundacji Antoni Kamiński w myśl przewodniego hasła szkół „Gość w dom – Bóg w dom”. W południe Goście wracali na drugi budynek szkoły na Krakowskiej 47, na pyszny obiad przygotowany przez uczniów i instruktorów w nowej pracowni gastronomicznej. Warto podkreślić, że w charakterze kelnerów obsługiwali Gości także nasi uczniowie. Zapraszamy serdecznie wszystkich kandydatów do kolejnych wizyt w naszych progach i oczywiście do zapisu w jedynej takiej szkole branżowej I stopnia w  powiecie dębickim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz