Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzimy 21 marca, ponieważ osoby z tym zespołem wad wrodzonych w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.

21 marca na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele założyli kolorowe skarpetki nie do pary.  Zrobiliśmy zdjęcia kolorowych skarpetek w kształcie  „X”, czyli symbol  chromosomu.

Oglądnęliśmy prezentację i zagraliśmy w interaktywny escaperoom, aby lepiej poznać osoby z Zespołem Downa. Dowiedzieliśmy się, że mogą pracować, prowadzić niezależne życie, realizować swoje pasje, uprawiać sport, a nawet odnosić sukcesy w rożnych dziedzinach życia jak np.  aktorstwo, polityka, modeling itp.

W naszej Szkole Talentów staramy się, aby każdy uczeń rozwijał się w jak najpełniejszy sposób, był traktowany z szacunkiem, zrozumieniem i akceptacją.

Zapraszamy do zagrania w gry online. 

Escaperoom

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz