Aura sprzyja pracom ogrodniczym

Z przyjemnością informujemy, że baza sprzętowa SUHSGiIZ powiększyła się o narzędzia ogrodnicze: grabki, mini motyczki, nożyce do przycinania roślin i trawy i kosiarkę spalinową z napędem. Uczniowie otrzymali od szkoły uniformy robocze do prac ogrodniczych: spodnie na szelkach, koszule flanelowe, czapki z daszkiem, rękawice ochronne oraz buty robocze. Na jednym ze zdjęć poniżej Dyrektor Kamiński własnoręcznie instruuje Krystiana jak należy obsługiwać kosiarkę spalinową.

Jedna z inicjatyw szkolnych to założenie rabaty pielęgnowanej przez uczniów z kwiatami i roślinami ozdobnymi przed wejściem do szkoły. Na zdjęciach widać pierwsze 2 fazy zakładania rabaty. Uczniowie sami usuwali darń i trawę przekopując dawny trawnik a w fazie drugiej przesiewali ziemię z kamieni, grabiąc i równając teren pod przyszłe rośliny i kwiaty. A w przerwie smaczne śniadanie przygotowane przez uczniów dla nich samych.