Akademia w 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 10 listopada 2015 odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wszystkich klas pod okiem Pani Małgorzaty Wolickiej przygotowali patriotyczny spektakl słowno-muzyczny. Młodzież recytowała wiersze  i śpiewała pieśni patriotyczne przeplatane teledyskami związanym z historią ówczesnych czasów i pięknem nasze polskiej ojczystej ziemi. Scenariusz spektaklu został opracowany przez nauczyciela historii – Pana Rafała Kołtuna a dekoracje została przygotowana przez Panią Weronikę Boryńską wraz Uczniami – oligofrenopedagoga i nauczyciela matematyki. Obsługę techniczną i multimedialną pełnił Pan Tomasz Świder – pracownik sekretariatu szkoły.

Uczniowie z wielkim entuzjazmem deklamowali wiersze i śpiewali pieśni narodowe utrzymując cały czas podniosłą atmosferę, która przeniosła widzów w klimaty tamtych czasów. Na końcu akademii zapalono symboliczne świece ku czci poległych za ojczyznę.