XI Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową

9 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w Niedziele Palmową w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, po raz jedenasty odbył się Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 40 uczestników, którzy startowali w czterech kategoriach: najpiękniejsza pisanka, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne. Konkurs promuje rodzime, świąteczne zwyczaje.

9_IV_2017_kiermasz_wielkanocny_05Uczniowie czyli Dagmara, Piotr, Krystian i Aneta wraz z opiekunami (mgr Małgorzata Wolicka, mgr Aleksandra Pawłowska, mgr Agnieszka Pociask) po raz pierwszy na kiermaszu prezentowali ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów szkół prowadzonych przez Fundację Educare et Servire.

9_IV_2017_kiermasz_wielkanocny_03