Nowy piec konwekcyjno-parowy w pracowni gastronomicznej

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzięki staraniom i decyzji Pana Antoniego Kamińskiego – Dyrektora SUHSGiIZ oraz NSPP w Dębicy – szkolna pracownia kucharska wzbogaciła się o nowy piec konwekcyjno-parowy. Piec został zakupiony ze środków własnych Fundacji EDUCARE et SERVIRE, która jest organem prowadzącym SUHSGiIZ i NSPP. Teraz pieczenie ciast i potraw przez uczniów będzie znowu możliwe, a uczniowie kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej będą mogli się w szkolnej pracowni zapoznać jak obsługuje się taki rodzaj pieca, który znajduje się w każdej współczesnej kuchni hotelowej.

Dla uczniów Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy oznacza to także możliwość utrwalania prac plastycznych z masy solnej lub modeliny – zajęcia na pewno będą dużo ciekawsze!

Dzięki doposażeniu pracowni w piec konwekcyjny zajęcia przysposabiające do pracy w pracowni gastronomicznej w naszej szkole w zdecydowany sposób poprawią jakość i skuteczność  tych zajęć, nadając im odpowiednią atrakcyjność dla uczniów z umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną oraz podnosząc celowość działań przysposabiających do pracy, angażując jednocześnie nieomal wszystkie zmysły uczniów. Zajęcia takie będą jednocześnie jeszcze bardziej nakierowane na realizację orzeczeń o niepełnosprawności poszczególnych uczniów oraz ich wskazań i zaleceń.

Na zdjęciu piec instalować i testować pomagał Zbigniew Kopycki – szef kuchni restauracji CUD MIÓD w Łodzi oraz członek zarządu Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej (po prawej).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz