Strzelectwo sportowe – strzelanie z karabinka sportowego kbks

Dnia 6.04.18 czworo naszych uczniów brało udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ppłk rez. Wojciecha Szmajdę. Tematem zajęć było „Strzelectwo Sportowe – Strzelanie z karabinka sportowego kbks”.

Celem wspólnego spotkania było zapoznanie się z budową i zasadą działania broni strzeleckiej. Uczyliśmy się również nawyków bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Następnym etapem był wyjazd w poniedziałek 9.04.18  do Tarnowa na strzelnicę LOK. Na miejscu pan ppłk rez. Wojciech Szmajda opowiedział nam o przepisach bezpiecznego posługiwania się bronią i o właściwym zachowaniu się na strzelnicy. Wyjaśnił nam również zjawisko strzału oraz tor lotu pocisku. Zapoznaliśmy się z budową broni strzeleckiej, zasadami celowania i jakich błędów unikać. Na koniec zobaczyliśmy jak poprawnie składać się do strzału. Po tak cennych wiadomościach zniecierpliwieni uczniowie mogli wreszcie wykonać swoje pierwsze strzały z karabinka sportowego kbks. Bardzo dziękujemy panu ppłk rez. Wojciechowi Szmajdzie za przekazanie nam tak cennej wiedzy i za poświęcony czas.