Szkoła Talentów czyli praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka…

Dziś w  poniedziałek będziemy promowali nasze szkoły i  Projekt Szkoła Talentów na Forum na rzecz osób niepełnosprawnych, który będzie miał miejsce w Rzeszowie w budynkach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

W czasie Forum uczennice naszej szkoły będą obsługiwały serwis kawowy.  Jest to kolejna impreza poza Dębicą, gdzie młodzież naszych szkół będzie obsługiwała gości . W dniu 12 września 6-ro uczennic i uczniów naszej szkoły obsługiwała 150 gości w czasie obiadu na uroczystym otwarciu nowego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Wielopolu Skrzyńskim.

O czym nie wszyscy wiedzą a warte jest odnotowania  w czasie wakacji siedmioro uczniów i uczennic odbywało 2 miesięczne praktyki kelnerskie w 3 restauracjach w Dębicy: Kafeja 29, Ambrozja  i Papas. Dodatkowo 2 absolwentów odbywa płatne  staże zawodowe w restauracjach Kafeja 29 i Ambrozja.

W ten sposób potwierdzamy, że nauka w naszych szkołach  jest ściśle połączona z nauką zawodu i pozyskiwania kwalifikacji zawodowych, które dla naszych uczniów otwiera realne  szanse na pracę na tzw. otwartym rynku pracy.

Ponadto po raz kolejny wszyscy absolwenci naszej szkoły zdali egzaminy OKE z kwalifikacji T.01 a dwóch uczniów zdobyła tytuł czeladnika w zawodzie kucharz.  Gratuluje Uczniom którzy odnoszą swoje pierwsze sukcesy zawodowe oraz wszystkim nauczycielom, którzy do tych zawodów ich przygotowują.

Raduje się moje serce, że atmosfera pracy i przysposobienia do pracy jest realizowana w naszej szkole od początku tego roku szkolnego  codziennie. Szczególnie dziękuję Pani mgr Małgorzacie Wolickiej , która w tym roku przejęła inicjatywę i zarządza całym zespołem nauczycieli , którzy z zaangażowaniem wspomagają ją w organizacji zajęć praktycznych, kreatywnych , rewalidacyjnych i przysposabiających do pracy,  w które są włączeni wszyscy uczniowie szkoły.

Jestem przekonany, że ta metoda pracy zaprowadzi nas do sukcesu, którego głównym beneficjentem będą nasi uczniowie z których wielu już dzisiaj potwierdza, że są oni coraz lepiej przygotowani do pracy w zawodach pomocniczych obsługi hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, restauracji  itp. i potrafią to potwierdzać w praktyce.

Projekt Szkoła Talentów, który niebawem się rozpocznie i  będzie kontynuowany przez najbliższe 3 lata jest nowym wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej , zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, trenerów oraz pracowników EDUCARE et SERVIRE. Zapraszam wszystkich do aktywnej współpracy w tym projekcie.

Życzę wszystkim Państwu jak najwięcej satysfakcji z pracy w naszych szkołach w których atmosfera pracy daje zadowolenie naszym uczniom, którzy mają szanse codziennie wykazać się swoimi umiejętnościami . które powoli stają się ich szansą na samodzielność i  mam taka nadzieję dla wielu z nich także na samowystarczalność i niezależność.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Antoni Kamiński

Dyrektor Szkół Fundacji Educare et Servire

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz