Wycieczka – pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego

W dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce – pielgrzymce do Ludźmierza i Zakopanego. Po wizycie u Maryi Gaździny Podhala w Ludźmierzu, cała dzielna drużyna wzięła za cel Dolinę Kościeliską. Po trudnym marszu, w niezwykłej spiekocie dnia, najwytrwalsi zdobyli cel – Schronisko na Hali Ornak.

Wszyscy dziarsko i z niezwykłym hartem ducha znieśli 4 godzinny marsz, w tej pięknej scenerii polskiego Podhala. Wycieczkę zakończyliśmy pokłonem Matce Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, świetnym obiadem w Karczmie SOPA, skąd udaliśmy się na wydawanie dutków na Krupówkach… BOGAtsi (to nie chochlik) o piękne przeżycia, umocnieni zespołową grą wróciliśmy do Dębicy ok. 22.00.

Wszyscy zasługują na tytuł podhalańskiego piechura….TATRY do zobaczenia za rok !