Tłusty Czwartek – Bal Karnawałowy

W Tłusty Czwartek wszędzie królują pączki, faworki, oponki. To bardzo pyszna tradycja. Tak było i w naszej szkole. Młodzież postanowiła świętować ten dzień przygotowując smaczne wypieki, wczoraj upiekliśmy faworki, dla tego od samego rana w całej szkole unosił się zapach i nie dało się ukryć co nas czeka. Uczniowie, przygotowali ciasto na oponki i pączki po czym upiekli je z pomocą Pani Doroty. To było nie lada wyzwanie. Ale jak zawsze daliśmy radę. Cała społeczność szkolna  mogła smakować wcześniej przygotowane pyszności, które znikały w błyskawicznym tempie. Dziękujemy Konradowi z 3, Emilii z 2 i Wojtkowi z 1 NSPP za wykonaną pracę, dziękujemy również Panu Dyrektorowi za możliwość zakupu produktów spożywczych.

Tłusty czwartek to jak wiadomo niechciane kalorie, które najlepiej przegonić tańcem. Dlatego dziś odbył się również Bal Karnawałowy. Uczniowie najpierw zaprezentowali na „ściance” swoje ciekawe stroje, następnie była szkolna dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczą załączone zdjęcia.  Za miłą atmosferę i zaangażowanie serdecznie dziękujemy !

Dzisiaj, kiedy stare tradycje zmieniły swoje oblicze, warto pamiętać o ich pochodzeniu, zajadając się pysznymi pączkami, faworkami, oponkami upieczonymi samodzielnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz