Akcja Góra Grosza

Szkolny wolontariat nie traci czasu i angażuje się wraz ze społecznością Szkół Fundacji Educare et Servire w kolejny projekt. Chodzi mianowicie o akcję Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności:

– pomoc rodzinnej pieczy zastępczej

– pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej

– usamodzielnianie młodzieży z pieczy zastępczej

– programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych

– programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia

– lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie

Akcja prowadzona jest przez zbiórkę monet ( od 1 gr do 5 zł ) w szkołach i przedszkolach w całej Polsce od 26 października 2020 do 31 maja 2021r. Możliwa jest również zbiórka większych nominałów. Zachęcamy wszystkich do zbiórki.

Więcej o akcji możemy przeczytać na stronie : http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/