Piknik pod chmurką

W dniu 12 maja 2023 przed  budynkiem szkół Educare et Servire przy ulicy Krakowskiej 47  odbył się „Piknik pod chmurką”. Piknik był częścią obchodów 10 edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbywają się 12-14 maja 2023 w całej w Polsce w formie koncertów, pikników, konkursów. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

Antoni Kamiński – Dyrektor Szkół Educare et Servire przywitał Gości i przedstawił uczniowski zespół Art. Educare, który pięknym polonezem zainaugurował piknik.

Po części artystycznej dyrektor przedstawił Gościom także  wszystkich nauczycieli, instruktorów praktycznej nauki zawodu i pracowników Szkół Educare , którzy wraz z uczniami Szkół Educare przygotowali bardzo bogaty program Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Podczas „Pikniku pod chmurką” można było poznać aktualny projekt „Szkoła Rozwoju Talentów” ( jeden z wielu ),  w którym dzięki funduszom europejskim dofinansowaliśmy wyposażenie pracowni szkolnych – gastronomicznej, hotelowej i ogrodniczej, które umożliwiają naukę atrakcyjnych zawodów uczniom Szkół Educare. W ramach tego projektu  uczniowie odbywają u partnera projektu OWS Grand Chotowa SPA & Resort dodatkowe praktyki wakacyjne,  za które otrzymują wynagrodzenie 1800 zł/mc. Nauczyciele dzięki projektowi mogli skorzystać z dofinansowania podyplomowych studiów zawodowych oraz odbyć staże zawodowe.

Gościem specjalnym pikniku był Pan Adam Koszela – kierownik Wydziału Rozwoju Kadr EFS Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który wraz z innymi uczestnikami Pikniku mógł skosztować pysznych wypieków i przekąsek przygotowanych za pomocą dofinansowanego sprzętu pracowni gastronomicznej przez uczniów i nauczycieli Szkoły Usług Hotelarskich, Sztuki Gotowania i Innych Zawodów w Dębicy wraz Niepubliczną Szkołą Przysposabiającą do Pracy w Dębicy, których Fundacja Educare et Servire jest organem prowadzącym. Główną gastronomiczną atrakcją były przygotowane na świeżo bezpośrednio na zewnątrz przed uczestnikami pikniku pyszne frytki oraz smażona ryba, popcorn, wata cukrowa oraz naturalne lemoniady – sprzęt oraz obsługujący urządzenia nauczyciele i uczniowie spisali się na medal – dziękujemy Wam za tak wspaniałą obsługę i reprezentowanie Szkół Fundacji!

Na pikniku podczas bardzo słonecznej pogody bawili się doskonale uczniowie z klas 7 i 8 oraz pedagodzy i rodzice kandydatów różnych szkół podstawowych z Dębicy i okolic oraz oczywiście uczniowie Szkół Educare et Servire – były konkursy i zabawy sportowe, rysowanie kredą, muzyczne karaoke. Dziękujemy firmie MATEO, która bezpłatne przekazała pyszne lody dla wszystkich uczestników pikniku. (Zapraszamy do Galerii Zdjęć ).

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, sponsorom, a także mediom za przybycie i za udział w naszym święcie i zapraszamy za rok!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz