Wycieczka Szkół Educare et Servire do Gór Świętokrzyskich.

W dniu 21 czerwca w środę o godzinie 10:00 z parkingu przy nowym budynku szkoły wyruszyła autokarowa wycieczka Szkół Educare et Servire do Gór Świętokrzyskich. Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu w ramach Programu współpracy Powiatu Dębickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2023.

Gdy dotarliśmy na miejsce pani przewodnik oprowadziła nas po opactwie oraz zwiedziliśmy bazylikę mniejszą wraz z kaplicą relikwii Świętego Krzyża. W klasztornym refektarzu zjedliśmy obiad, który smakował jak domowy.

Po obiedzie udaliśmy w dalszą drogę ku miejscowości Chęciny gdzie czekał marsz pod górę w kierunku ruin zamku. Na terenie zamku mogliśmy zwiedzić dwie wieże, skarbiec, dom oraz wykonać stylizowane na epokę zdjęcia, a także nabyć pamiątki.

Po przejechaniu kolejnego, krótkiego odcinka drogi, wysiedliśmy na parkingu w pobliżu Jaskini Raj. Tutaj zwiedzanie odbywało się w mniejszych grupach i według ustalonego harmonogramu i wycieczka podzielona na 4 grupy zwiedzała jaskinię po kolei. Niezapomniane wrażenie, piękne skalne widoki stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów, kurtyn i nacieków na długo pozostaną w naszej pamięci. Powrót do domu przebiegał szczęśliwie w radosnej atmosferze.

Zmęczeni, ale bogatsi o przeżycia z wycieczki, wysiedliśmy z autokaru na dziedzińcu szkoły o godzinie 21:50. Serdecznie dziękujemy w pierwszej kolejności wszystkim uczniom za dyscyplinę i naprawdę wzorowe zachowanie przez cały czas podróży i we wszystkich miejscach zwiedzania. Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, którzy byli niezwykle pomocni i życzliwi, a każdy z nich z cierpliwością i olbrzymim sercem spełniał swoje zadanie. W imieniu wszystkich uczestników wycieczki pragnę także podziękować panu Dyrektorowi Antoniemu Kamińskiemu za wkład finansowy fundacji, który przełożył się na to, czego nikt nam nie zabierze, czyli fantastyczne przeżycia.

Zrelacjonował Paweł Pieniążek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz