Uczymy się: ,,Jak jedzenie wpływa na zdrowie.”

W dniu 2 grudnia 2015r. nasi uczniowie z klasy II wzięli udział w X Sejmiku Ekologicznym Powiatu Dębickiego ,,Aby zdrowym być ,trzeba zdrowo żyć !”.
Z dużym zainteresowaniem słuchali prezentacji p. Magdaleny Depa-Muniak z Firmy Apetyt na Zdrowie Dietetyczny Catering ,„Zdrowe odżywianie inwestycją w dorosłe życie”. Mogli dowiedzieć się jak jedzenie wpływa na zdrowie i ugruntować sobie wiadomości zdobywane zajęciach teoretycznych i praktycznych w szkole.
Pan Mariusz Bachurski – dyplomowany trener osobisty ,instruktor bobybuilding i sportów siłowych , właściciel firmy Personal Training swoje wystąpienie ,,Dzisiaj z głową czyli trening i odżywianie w życiu młodego sportowca„ swoje wystąpienie pięknie dostosował do postępowania uczniów.
Dużo pytań ,świadczących o zainteresowaniu uczniów, skierowanych zostało do pani Lucyny Samborskiej Prezes Podkarpackiej Izby Okręgowej Rady Aptekarskiej ,Wiceprzewodniczącej Naczelnego Sądu Aptekarskiego w Warszawie po przedstawionej prezentacji multimedialnej ,,Czy ziołolecznictwo może zastąpić farmakoterapię lekiem chemicznym ?”
Pani Urszula Binduga z Wydziału Medycznego WSIiZ w Rzeszowie, Pełnomocnik Dziekana ds. kierunku Dietetyka w ciekawej dyskusji pt. ,,Jesteś tym co jesz –niebezpieczne dodatki do żywności” zwróciła uczniom uwagę na konieczność czytania etykiet na produktach spożywczych i właściwego ich wyboru w sklepach.
Tematyka wystąpień ,forma ich przedstawienia bardzo podobała się uczniom . Udział w sejmiku przyczyni się do zainteresowania uczniów wpływem jedzenia i aktywności fizycznej na zdrowie.