Pierwsze zajęcia w nowej siedzibie szkół przy ul. Krakowskiej 25

W dniu 16 października 2016 r. SUHSGiIZ oraz NSPP w Dębicy uroczyście zainaugurowały pierwsze zajęcia w nowej siedzibie szkół przy ul. Krakowskiej 25.

17_x_2016_nowa_siedziba_04O godz. 8:00 w kościele parafii Matki Bożej Anielskiej została odprawiona Msza Święta w intencjach młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz pracowników. Po Mszy ksiądz prałat Jan Krupa – proboszcz kościoła pw. Ducha Świętego, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie nowej siedziby szkoły, poświęcił sale lekcyjne oraz pracownie i pozostałe pomszczenia . Dyrektor Szkoły mgr inż. Antoni Kamiński powitał zebranych i podziękował indywidualnie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w projektowanie nowej siedziby, prace remontowe, adaptacyjne i porządkowe, wręczając każdemu imienne podziękowania. Dyrektor podkreślił szczególną rolę i zaangażowanie na poszczególnych etapach; Pana Pawła Wolickiego w staraniach o nowe miejsce, Pani arch. Anny Kowal za nowatorski projekt adaptacji wnętrza i konsultacje każdego szczegółu oraz Pana Roberta Pocicy za sprawne wykonanie robót remontowych, także Burmistrza Dębicy , Pana Mariusza Szewczyka za udostępnienie samochodu wraz z ekipą do przewózki wyposażenia szkoły ze Szkoły Podstawowej nr 10 do nowej siedziby szkoły przy ul Krakowskiej 25. 17_x_2016_nowa_siedziba_22Szczególne podziękowania Dyrektor Szkoły skierował do nauczycieli, uczniów i ich rodziców, którzy z własnej woli zaangażowali się w prace porządkowe. Kolejnym punktem programu były przemówienia gości: Burmistrza Miasta Dębicy – Pana Mariusza Szewczyka, b. Burmistrza Dębicy – Pana Pawła Wolickiego, Pani Małgorzaty Wolickiej, wicedyrektor szkoły oraz Krystiana Boducha, ucznia III klasy.    17_x_2016_nowa_siedziba_37

Pani mgr Małgorzata Wolicka, w imieniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców przekazała uroczyście podziękowanie Panu Antoniemu Kamińskiemu , Dyrektorowi Szkoły , za dobry wybór nowego miejsca dla działalności szkoły i skuteczny wysiłek oraz dobrą organizację prac projektowych, remontowych i adaptacyjnych, zakończonych terminowym otwarciem nowej siedziby przy ul. Krakowskiej 25. Po części oficjalnej z okazji Święta Edukacji Narodowej młodzież zaprezentowała cześć artystyczną – z własnymi tekstami – przygotowaną przez Panią mgr Marzenę Kliś. Następnie dyrektor zaprosił wszystkich do suto zastawionego szwedzkiego stołu, przygotowanego własnoręcznie przez uczniów szkoły pod kierunkiem Pani Doroty Ciebień, absolwentki Europejskiej Szkoły Nowych Technologii i Turystyki – szkoły policealnej, prowadzonej przez EDUCARE et SERVIRE, uczestniczki staży w hotelach na Majorce , a obecni17_x_2016_nowa_siedziba_69e kucharki w Steak House, restauracji Pana Piotra Bassary. Miłą niespodzianką w czasie degustacji było wręczenie tortu urodzinowego jednemu z uczniów od grona pedagogicznego i zbiorowe odśpiewanie „sto lat”. Miłą niespodzianką w czasie  degustacji było wręczenie tortu urodzinowego jednemu z uczniów od grona pedagogicznego i zbiorowe odśpiewanie  „sto lat”.

Następnie wszyscy goście i gospodarze zasiedli wokół stołu i kontynuując spożywanie przysmaków wysłuchali z dużym zainteresowaniem opowiadania Pani mgr Agnieszki 17_x_2016_nowa_siedziba_89Jamróz, Głównej Księgowej Fundacji, która podzieliła się z młodzieżą, ich rodzicami i nauczycielami swoimi przeżyciami z odbytej kilka dni wcześniej pielgrzymki drogą Świętego Jakuba w Hiszpanii, – Camino de Santiago, po której przeszła ona 150 km w 5 dni wraz z 6 osobową grupą znajomych z Dębicy i okolic. Warto zaznaczyć, że Pani Agnieszka Jamróz, w prezencie z okazji otwarcia nowej siedziby podarowała szkole 2 zegary które odmierzają „nowy” czas i przyozdabiają szkołę. Dziękujemy!

Fundacja Educare et Servire, jako organ prowadzący Szkołę Usług Hotelarskich, Sztuki Gotowania i Innych Zawodów oraz Niepubliczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy w Dębicy, życzy Nauczycielom i Uczniom z okazji inauguracji  nowej siedziby pięknych przeżyć,  zadowolenia i wielu sukcesów w nowoczesnej  i nowej  szkole, położonej  w bardzo dogodnej lokalizacji – w centrum miasta.

Kliknij tu żeby zobaczyć galerię zdjęć z inauguracji