11 Listopada – 98 rocznica odzyskania niepodległości

11-listopada
Już jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
98rocznica

Z okazji jego obchodów w dniu dzisiejszym uczniowie SUHSGiIZ oraz NSPP w Dębicy wg. scenariusza nauczyciela historii Pana Rafała Kołtuna -przedstawili w szkole patriotyczny apel przygotowany pod opieką Pani Agnieszki Ścisłowskiej przybliżający wszystkim wydarzenia tamtych lat i znaczenie odzyskania niepodległości.

Korzystając z okazji życzę wszystkim uczniom i nauczycielom aby 11 listopada jako narodowe Święto Niepodległości skłaniało nas do refleksji nad patriotyzmem i aby obchody Święta Niepodległości łączyły Polaków mieszkających w kraju i na obczyźnie.

Antoni Kamiński

Dyrektor Szkoły