Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

We wtorek 8-go listopada w naszej szkole obchodziliśmy, cieszący się dużym zainteresowaniem uczniów, Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Kierując się zasadą Hipokratesa ,,Niech jedzeniedzien_zdrowego_zywienia_2 będzie lekarstwem” Weronika i Patryk z klasy pierwszej zrobili interesujące plakaty, Dawid wykonał i przedstawił prezentacje multimedialną, a Dawid z drugiej klasy opracował materiały na gazetkę szkolną.

dzien_zdrowego_zywienia_1Posumowaniem działań związanych z obchodami Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania były przeprowadzone metodami aktywnymi zajęcia z wszystkimi uczniami naszej szkoły na, których każdy z nich w oparciu o przedstawioną prezentację multimedialną ,,Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej” oceniał własny sposób odżywiania. Porównanie indywidualnych jadłospisów z najnowszymi zaleceniami Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie pobudzi do refleksji naszych uczniów i pozwoli na korektę ewentualnych błędów.

dzien_zdrowego_zywienia_3Pani dyrektor Małgorzata Wolicka w swoim wystąpieniu na zakończenie zajęć przedstawiła interesujące wnioski i spostrzeżenia dotyczące realizacji zasad racjonalnego żywienia na zajęciach praktycznych w naszej szkole.

Pierwszym widocznym rezultatem przeprowadzonych zajęć  było chętne częstowanie się jabłkami uczniów w myśl zasady, że owoce i warzywa są u podstaw ,,Piramidy żywienia i aktywności fizycznej”.dzien_zdrowego_zywienia_5

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz