Nowy sprzęt sportowy w szkolnej sali gimnastycznej

Niezwykle miło nam jest poinformować, że szkolna sala gimnastyczna została solidnie doposażona w urządzenia sportowe. Nowymi nabytkami są:

  • orbitrek (trenażer eliptyczny)
  • magnetyczny rowerek stacjonarny
  • bieżnia do biegania
  • atlas do ćwiczeń siłowych + hantle
  • nowe bramki do unihokeja.
  • stół do tenisa stołowego

Podczas treningu na orbitreku angażujemy nogi, które poruszają się ruchem owalnym. Jest to technika nieco podobna biegu narciarskiego, gdzie kończyny przemieszczają się ruchem przód-tył. Najważniejsza zaleta ćwiczeń na orbitreku to zmniejszenie obciążenia. Trening na orbitreku mniej obciąża stawy i ścięgna niż bieganie co pozwoli wzmocnić mięśnie i wydolność  uczniom w bezpieczniejszej formie niezależnie od pogody na zewnątrz. Co bardzo ważne przy kolejnym urządzeniu, atlas umożliwia dopasowanie obciążenia do możliwości ucznia. Warto też pamiętać, że obciążenia są właściwie zabezpieczone, dzięki czemu ćwiczymy efektywnie i przede wszystkim bezpiecznie.  Gra w ping-ponga pomaga skoordynować pracę dłoni ze zmysłem wzroku – światowej sławy neurofizjolodzy zgodnie twierdzą, że tenis stołowy poprawia koordynację ruchową, rozwija inteligencję i buduje świadomość własnego ciała.

Dodatkową atrakcją było własnoręczne skręcanie urządzeń przez uczniów. Wszystkim Uczniom życzymy poprawienia formy na miarę możliwości i jak najczęstszego wykorzystywania nowego sprzętu sportowego! Zapraszamy także nauczycieli do korzystania ze sprzętu po zajęciach.

Kliknij „czytaj dalej” aby zobaczyć resztę zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz