Wycieczka fakultatywna do „Lawendowego Pola”

Wykorzystując słoneczną jesienną pogodę oraz  ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI wybraliśmy się na wycieczkę do pięknego miejsca zwanego Lawendowe Pole. Po przybyciu na miejsce przywitała nas sympatyczna właścicielka i od razu zaczęła nas oprowadzać. Mogliśmy między innymi podziwiać jak wyglądała stara drewniana chata w części zwanej wiejskim skansenem i jak dawniej ludzie żyli nie mając łazienek czy prądu. Następnie udaliśmy się do zwierzyńca gdzie przywitały nas kozy, osły Fiona i Szrek :), pawie, kaczki, perliczki, kury, gęsi, i prze sympatyczne świnki wietnamskie. Kolejnym etapem naszej wycieczki była możliwość upieczenia pysznych kiełbasek na ognisku. Po posiłku uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności kucharskie podczas wyrobu i wypieku tzw. proziaków na blasze starego pieca kuchennego. Atrakcje nie były tylko związane z kuchnią, ponieważ potem mogliśmy sami wykonać lawendowe saszetki, które mogą być super prezentem dla naszych bliskich.

Lawendowe Pole – radość natury

Na stronie internetowej możemy znaleźć taki wpis „Lawendowe Pole” to zakątek w którym możesz przenieść się do świata wspomnień. Powstał tam świat znany z dziecięcych dni, gadek naszych mam i babć. Świat jaki znamy z książek i jakiego już nie ma. To świat w którym zatrzymał się czas. W pełni zgadzamy się z tym wpisem i na pewno to nie była nasza ostatnia wizyta w tym magicznym miejscu i pozdrawiamy serdecznie Panią właścicielkę!