Odwiedziny w przytulisku w Zawadzie z okazji Światowego Dnia Zwierząt

W piątek 5 października 2018 uczniowie Szkół Fundacji Educare et Servire pojechali do przytuliska w Zawadzie gdzie mogliśmy wspólnie pospacerować z pieskami. W ten sposób chcieliśmy uczcić Światowy Dzień Zwierząt, który w tym roku przypadł na 4 października.  Uczniowie  oczywiście nie przyjechali z pustymi rękami – przywieźli karmę i smakołyki oraz rzeczy, które mogą się przydać zwierzakom: koce, obroże itp. Dzień wcześniej uczniowie przynieśli do szkoły zdjęcia swoich pupili które zawiesiliśmy w naszych klasach.

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt a wizyty takie jak ta przynoszą obustronne korzyści: uczniowie uczą się empatii do zwierząt a pieski uwielbiają spacery i kontakt z człowiekiem, którego wielu z nich bardzo brakuje w schronisku.