Wizyta specjalnych Gości z USA

W dniu 21 czerwca 2019 Szkoły Fundacji odwiedzili goście specjalni z USA – dr  Susan Jagendorf-Sobierajski z SUNY Cobleskill (Uniwersytet Stanu Nowy York, USA) wraz z mężem Andrew Sobierajskim. Jest to kolejna  wizyta dr Jagendorf w Dębicy – z Prezydentem Fundacji Educare et Servire Antonim Kamińskim współpracuje od 1994 roku, kiedy Antoni Kamiński był uczestnikiem Programu ECESP finansowanego przez rząd USA, a dr Susan trenerem języka angielskiego oraz jej mąż Andrew Sobierajski koordynatorem Programu ECESP zarządzanego przez Georgetown University w Waszyngtonie.

Dr Susan Jagendorf-Sobierajski jest dyrektorem wykonawczym edukacji międzynarodowej w SUNY Cobleskill. Nadzoruje międzynarodowe zagadnienia studenckie, programy studiów za granicą oraz kursy języka obcego i ESL. Opracowuje także międzynarodowe programy współpracy i wspiera inicjatywy wydziałowe za granicą. Oprócz bycia aktywnym uczestnikiem międzynarodowych spotkań rekrutacyjnych i doradczych SUNY Global Center, dr Jagendorf kieruje także finansowanymi przez rząd amerykański programami międzynarodowymi w SUNY Cobleskill, wpółpracuje przy opracowywaniu międzynarodowych projektów grantowych, prezentuje na międzynarodowych konferencjach edukacyjnych.  Jej  doktorat z lingwistyki został nagrodzony przez City University of New York Graduate Center.