Gratulacje dla Fryzjerskich Mistrzów Świata Juniorów

GRATULACJE

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński,  młodzi dębiczanie 16 września 2019 zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019.

Niech ci wspaniali młodzi ludzie będą inspiracją dla młodzieży w Polsce bo marzenia się spełniają. Aleksandra i Gniewomir sprawili wielka radość dla wielu ludzi nie tylko w Dębicy odnosząc sensacyjne zwycięstwo drużynowe w Paryżu, gdzie wspaniale reprezentowali Polskę, Województwo Podkarpackie oraz miasto Dębicę. Nadmieńmy, że Mistrzostwach brały udział reprezentacje z 50 państw i ponad 1400 zawodników. Gratulacje dla nich, ich rodziców oraz trenerów i wszystkich osób trzymających za nich kciuki.

Jestem szczęśliwy – mówi Antoni Kamiński, koordynator projektu Moje Nowe Kwalifikacje – że mogłem wraz z całym zespołem Fundacji Educare et Servire, liderem projektu Moje Nowe Kwalifikacje (współfinansowanego przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego, nadzorowanego przez WUP w Rzeszowie) w którym nasi młodzi bohaterowie Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński rozpoczynali swoją przygodę z fryzjerstwem, kiedy w czasie ponad 600 godz. kursu zawodowego poznali piękny i trudny zawód fryzjerski i poprzez 65 dni w pracowni fryzjerskiej Educare et Servire na Krakowskiej 25 w Dębicy podczas intensywnego treningu fryzjerskiego z Mistrzami Fryzjerstwa: Dorotą Pietracha z Dębicy, Agnieszką Regulską z Krakowa i Pawłem Dudkiem z Chrzanowa, zdali egzaminy przed komisją Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie i w dniu 17.10.2018 wraz z kilkudziesięcioma innymi uczestnikami projektu Moje Nowe Kwalifikacje uroczyście odebrali dyplomy czeladnicze podczas Gali Wręczenia Dyplomów w siedzibie Szkół EDUCARE z rąk między innymi Mateusza Kutrzeby – Wicedyrektora WUP w Rzeszowie, Emila Kunysza – Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie, Ryszarda Telegi – dyrektora PUP w Dębicy Mistrzów Kucharstwa, Fryzjerstwa i Kelnerstwa. Wśród Gości Gali wręczenia dyplomów czeladniczych byli również rodzice Aleksandry Machnik, Państwo Katarzyna Machnik–Rostowska i Mariusz Machnik. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w załączeniu oraz na stronie www.educare.pl

Jednym słowem Drużynowi Mistrzowie Świata Fryzjerów Juniorów z Dębicy pierwsze kroki w zawodzie fryzjerskim i tytuł czeladnika osiągnęli właśnie w Dębicy podczas kwalifikacyjnego kursu zawodowego w ramach projektu Moje Nowe Kwalifikacje, w ramach RPOWP Oś priorytetowa: IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, działanie 9.5 Podnoszenie kompetencji osób dorosłych w formach pozaszkolnych.
Zajęcia szkoleniowe projektu Moje Nowe Kwalifikacje odbywały się w siedzibie Fundacji Educare et Servire przy ul. Krakowskiej 25 w Dębicy, gdzie uczestnicy projektu systematycznie przez ponad 600 godzin doskonalili swoje umiejętności i poznawali tajniki zawodowe z pasjonatami – mistrzami fryzjerstwa, kucharstwa i kelnerstwa.
Dwójka naszych Mistrzów Świata – Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński – już w czasie trwania projektu wyróżniali się determinacją i wyjątkową solidnością i wraz z grupę 10 innych uczestników dzięki pracy i poświeceniu swoich mistrzów – Doroty Pietracha z Dębicy , Agnieszką Regulską z Krakowa i Pawła Dudka z Chrzanowa , przygotowywali się do Olimpiady w Gdańsku i w Łodzi gdzie zdobywali kolejne medale i wyróżnienia. Na Mistrzostwach Polski w Poznaniu Gniewomir Kuczyński i Aleksandra Machnik zdobyli 2 i 3 miejsca i tytuły mistrzów.

Po zakończonym kursie Moje Nowe Kwalifikacje w Dębicy Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński wspierani przez swoich rodziców i zaszczepieni pasją zawodową mistrzów fryzjerstwa; Doroty Pietracha z Dębicy , Agnieszki Regulskiej z Krakowa i Pawła Dudka z Chrzanowa , wykazali się olbrzymią determinacją i konsekwencją w dalszych treningach na które wyjeżdżali przez kilka tygodni do Olsztyna.

Dzięki swojej systematycznej pracy , wsparciu najbliższych i głębokiej wierze w spełnienie marzeń osiągnęli najwyższe trofeum – drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019 oraz medale indywidualne za 2 i 3 miejsce.

Spełniając swoje marzenia Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński z Dębicy będą zapewne inspiracją dla wielu młodych ludzi w Dębicy, woj. podkarpackim i w Polsce.

Niech przykład Aleksandry i Gniewomira będzie dowodem na to, że kształcenie zawodowe w Polsce może być nadal skuteczne pod warunkiem , że uczeń na swej drodze spotka Mistrza – praktyka, który poza umiejętnościami zawodowymi potrafi zaszczepić swoim uczniom zamiłowanie i pasję do wykonywania wybranego zawodu.

Serdeczne Gratulacje dla Aleksandry Machnik i Gniewomira Kuczyńskiego – Mistrzów Świata Fryzjerów Juniorów 2019


Antoni Kamiński koordynator projektu MNK wraz z całym zespołem pracowników fundacji EDUCARE et SERVIRE z Dębicy.


Poniższa galeria zawiera zdjęcia z Mistrzostw Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019 oraz z Gali Wręczenia Dyplomów Czeladniczych w Projekcie MNK w siedzibie Szkół EDUCARE z dnia 17.10.2018.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz