Wykład patriotyczny z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji zbliżającego się święta 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w murach naszej szkoły gościliśmy wspaniałego gościa. Podpułkownik rezerwy Wojciech Szmajda podczas wykładu opowiedział nam dlaczego dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest tak ważny. Przedstawił również pokrótce historię i bohaterów z tamtych lat dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Uczniowie również mogli przypomnieć sobie co wchodzi w skład Symboli Rzeczypospolitej Polskiej i poznać ich historię. W dalszej części spotkania  nasz gość opowiedział nam o Polskim Kontyngencie Wojskowym w Siłach Rozdzielająco – Obserwacyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syryjskiej Republice Arabskiej którego był dowódcą w 1998 roku. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda życie na Bliskim Wschodzie i jak wyglądała praca polskich żołnierzy.

Na koniec naszego spotkania uczniowie dowiedzieli się jak postępować w razie znalezienia niewybuchu np. w lesie i kogo musimy zawiadomić. Była również możliwość oglądnięcia różnych pamiątek zgromadzonych przez pana Wojciecha z  misji a nawet spróbowania swoich sił z wykrywaczem metali. Była to bardzo ciekawa lekcja dla naszych uczniów i mamy nadzieję na ponowne spotkanie z panem podpułkownikiem rezerwy Wojciechem Szmajdą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz